قالب وردپرس

تلگرام را کنار بگذارید

Telegram

همان اول که معرفی شد امنیت بالای آن نقل مجالس بود اما واقعیت در تلگرام امروز رنگی دیگر دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند پیام رسان محبوب ایرانی ها با بیش از صد میلیون کاربر از سراسر جهان، مشکلات امنیتی ریز و درشت فراوان دارد.

وجود باگ های امنیتی هنوز هم در تلگرام دیده می شود و همین موضوع باعث شده پیام رسانی ایمن و مطمئن نباشد. پیام ها به طور خودکار در تلگرام رمزنکاری نمی شوند، ابزارهای موجود در این برنامه ناکافی و ناقص هستند و پلیس های امنیتی به آسانی می توانند در زندگی خصوصی افراد سرک بکشند.

کاربران خود را در محیطی امن، کدگذاری شده و غیر قابل نفوذ تصور دارند اما نوشتن پیام امن به تنظیمات اضافی نیاز خواهد داشت و این موضوع اصلا پذیرفتنی نیست.

کریس سوقویان، تحلیلگر ارشد اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به سایت Gizmodo گفت: تلگرام هرچه که دولتی ها بخواهند دو دستی تقدیم آنها کرده، بهتر است تا دیر نشده این پیام رسان به سوی کدگذاری دوسویه پیام ها، کاری که واتس اپ انجام داد برود.

هیچ دلیلی برای بی رمزی پیام ها وجود ندارد، امنیت در دنیای پیام رسان حرف اول و آخر را می زند و باید امید داشت در به روز رسانی های آتی در تلگرام شاهدش باشیم.

منبع: GizModo

  • پسورد تمامی فایل‌ها www.silent-mob.ir می‌باشد.
  • به سوالات مطرح شده در قسمت نظرات دیرتر پاسخ داده خواهد شد.
  • برای دانلود، لینک زیر را Copy کرده و در مرورگر خود Paste کنید.
  • سوالات خود را در انجمن سایت www.silent-mob.ir/anjoman مطرح فرمائید.
  • در صورت خرابی لینک دانلود، حتما در قسمت نظرات اطلاع دهید تا لینک جدید جایگزین شود.

اشتراک گذاری این مطلب :
Admin
Admin
این سایت با هدف اطلاع رسانی و آموزش در سال 1392 افتتاح شد. علم ناچیزی در زمینه شبکه، نرم افزار، سخت افزار،موبایل و طراحی سایت دارم. پذیرای نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم. ارتباط با ما : Telegram , Skype ----> Zakery1369

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.