قالب وردپرس

تغییرات iOS 10

iOS10

با جدیدترین اتفاقات iOS 10 آشنا شوید.

سرانجام روزها گذشت و زمان موعود فرا رسید تا iOS 10 با ویژگی های جدید معرفی شود، صادقانه انتظار بیشتری از اپل داشتیم و برخلاف ادعای ساکن کوپرتینو در معرفی این پلتفرم آپدیتی اساسی و بزرگ را ندیدیم.

حتی دارک مد که بسیاری به آن امید بسته بودند تحقق نیافت، امروز اما سیری درخشش عجیبی داشت و به نظرم از روز معرفی تا iOS 10 بزرگترین قدم برای آن برداشته شد.

با همه این حرف ها iOS 10 تغییر کم ندارد، تیم کوک و یارانش با سرعتی عجیب سعی داشتند ویژگی های نو را در فرصتی کم مرور کنند، ویژگی های زیادی هنوز کشف نشده باقی مانده و ما در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

حذف اپلیکیشن های پیش فرض iOS

این قابلیت حیاتی موجی از شادی را در توییتر توسعه دهندگان راه انداخت، پس از مدت ها انتظار امکان حذف برنامه های پیش فرض اپل فرا رسیده و برای اولین بار توسط TomCLocke کشف شد، ما به سرعت این امکان نو را در صفحه معرفی iOS 10 مرور کردیم.

از حذف و پیش آمد مشکلات احتمالی نگران نباشید، اپلیکیشن ها دوباره از طریق اپ استور قابل دریافت خواهند بود.

تایپوگرافی جذاب و چشم نواز

تایپوگرافی جذاب و چشم نواز

این ویژگی شگفت انگیز یقینا مخفی نیست اما کسی در کنفرانس صحبتی از آن به میان نیاورد، افکت های شفاف جای خود را به افکتی ساده تر داده؛ به ملاقات این زیبایی در برنامه های News و Music بروید.

پانل کنترل سنتر دوباره طراحی شده

کنترل سنتر به عنوان بخشی اساسی در iOS متفاوت تر از همیشه به نظر می رسد، کاشی ها به نظر قابل ویرایش می رسند.

بله امکان استفاده طیف گسترده ای از ویجت ها پیش بینی شد.

نمایش ویجت ها سریع تر از همیشه

نمایش ویجت ها سریع تر از همیشه

اگر برنامه ای مانند هواشناسی را به یاری 3D Touch لمس کنید، از آب و هوا در ویجتی ویژه با خبر می شوید؛ واقعا امیدوارم این ویژگی به برامه های اپل محدود نشود.

مخفی کردن پیام ها در iMessage

مخفی کردن پیام ها در iMessage

این ویژگی در پیش نمایش دیده نشده اما در iOS 10 می توان عکس های ارسال شده را مخفی کرد.

ویجت ها کاربردی تر در لاک اسکرین

ویجت ها کاربردی تر در لاک اسکرین

آرزوی دیدن این ابزارک ها را در لاک اسکرین داشتم، اپلیکیشن و موارد بسیاری که هر روزه استفاده می شوند تنها تا لاک اسکرین فاصله دارند.

کنترل خانه با اپلیکیشن Home

کنترل خانه با اپلیکیشن Home

اگر HomeKit دارید حتما می توانید با آیفون و حتی بدون باز کردن قفل گوشی، از کنترل سنتر و با سوایپ به سمت چپ کنترل خانه را به دست بگیرید.

باید جفت پا رفت در صورت نویسنده iPhoneHacks وقتی این سرویس را آرزوی خود می نامد، ما در ایران زندگی می کنیم و کنترل خانه و اسباب های خانه‌یِ خودمان را خودمان بر عهده می گیریم. به راستی چه کسی بهتر از پدر می تواند کولر را هوشمندانه کنترل کند؟

برگشت به دسته بندی های اپ استور

انیمیشن های جدید

اپل برای گشودن و یا بستن برنامه ها انیمیشن های جدید تدارک دیده است.

پوشه ها در هوم اسکرین تغییر کرده

زمانی که پوشه ها را باز می کنید تغییر را خواهید دید.

دکمه بازگشت جدید

دکمه بازگشت جدید

همراه با iOS 9 دکمه بازگشت را دیدیم، این دکمه اکنون کمی تغییر کرده و فلشی کوچک را در کنار نام برنامه نمایان ساخته.

آیکون قفل صفحه در نوار وضعیت لاک اسکرین

وقتی صفحه نمایش قفل است، در حال حاضر نوار وضعیت آیکون قفل را نمایش می دهد. این موضوع مفید است برای زمانی که می خواهید پیامی را پاسخ دهید بدون آنکه به برنامه بروید.

 تغییراتی چند در نوتیفیکیشن سنتر

جستجوهای اخیر نمایش داده می شود و یک دکمه جستجو نیز در حال حاضر اضافه شده.

3D Touch در کنترل سنتر

بهینه سازی استفاده از حافظه داخلی در موزیک

شما اکنون می توانید میزان استفاده از حافظه داخلی را کنترل یا محدود کنید.

با سوایپ جهت آنلاک دستگاه خداحافظی کنید

با سوایپ جهت آنلاک دستگاه خداحافظی کنید

ما از ابتدا برای آنلاک کردن دستگاه باید بر روی نمایشگر سوایپ می کردیم، تغییرات در iOS 10 از لاک اسکرین آغاز شده و شما با سوایپ به سمت چپ می توانید اپلیکیشن دوربین دسترسی داشته و با سوایپ به سمت راست از ویجت های کاربردی برخوردار شوید.

برای اضافه شدن این دو ویژگی به لاک اسکرین باید سوایپ گشودن قفل صفحه حذف می شد و شد. اگر صفحه به حالت لاک برود شما در گذشته با نگه داشتن بر هوم به صفحه دسترسی داشتید، در iOS 10 باید یک بار دیگر بر هوم بزنید.

در استفاده از Touch ID همان لمس سنسور اثر انگشت برای قفل گشایی صفحه کافی ست.

گیم سنتر به پایان سلام کن

گیم سنتر به پایان سلام کن

اپل از ویژگی حذف اپلیکیشن های پیش فرض در iOS 10 پرده برداشت اما در بتای iOS 10 نشانی از گیم سنتر نیست اما در پاییز و همراه با نسخه نهایی احتمالا اپلیکیشن گیم سنتر در اپ استور قابل دریافت باشد؛گیم سنتر همراه با iOS 4 معرفی شد. اسکرین شات سیستم عامل جدید اپل واچ و ویژگی های آن پشتیبانی از گیم سنتر دیده می شود.

آسوده بخوابید؛ خواب شما در iOS 10 آنالیز می شود

آسوده بخوابید؛ خواب شما در iOS 10 آنالیز می شود

کاربران iOS فعلا می توانند از حالت نایت شیفت در شب بیداری ها بهره بگیرند، حالت تیره بسیار چشم انتظارش بودیم ولی در iOS 10 حضور ندارد.

دارک مد نیست اما حداقل حضوری از آن در برنامه ساعت دیده می شود، اپلیکیشن ساعت به حالت تیره مجهز است. محیط اگر کم نور باشد یا با رسیدن شب، حالت تیره در اپلیکیشن Clock فعال می شود. امیدواریم در آپدیتی اساسی این تم و مد مورد نیاز به سایر بخش ها برسد.

برنامه ساعت با بخش جدیدی به نام Bedtime روبرو بوده، تبی نو که در اولین ورود با چند سوال ساده مانند زمان خواب، مدت خواب و ساعت بیداری کارش شروع می شود؛ اپل می گوید این برنامه کیفیت خواب شما را بهبود بخشیده و تا خوابی منظم همراه تان خواهد بود، زمان خواب برسد به شما یادآوری می کند و همراه خوبی ست.در طول هفته می توانید با نمودارهای برنامه ببینید مقدار کافی خواب داشته اید یا خیر.

جای پارک را فراموش می کنید؟ با اپل مپس در iOS 10 پیدا می شود

جای پارک را فراموش می کنید؟ با اپل مپس در iOS 10 پیدا می شود

عوامل زیادی باعث می شود که در مواقعی جای پارک ماشین را فراموش شود، در آپدیت جدید اپل مپس به راحتی جای پارک ماشین خود را پیدا خواهید کرد.

اپلیکیشن سوم شخص بسیاری مانند Parkban و Car Location Finder برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد اما این برای اولین بار است ویژگی پیدا کردن جای پارک ماشین در اپل مپس حضور دارد.

همه باگ های سافاری برطرف شد؛ یکباره

همه باگ های سافاری برطرف شد؛ یکباره

خبر خوبی ست، مرورگر دوست داشتنی سافاری در iOS 9 ناسازگاری ها داشت و امروز شنیدیم تمام مشکلات آن از جمله انتخاب و هایلایت متن همچنین استفاده بی حد و حساب حافظه برطرف شده است.

اپلیکیشن های پیش فرض iOS امکان آپدیت خواهند داشت

یکی از ویژگی های خوب در iOS 10 امکان حذف اپلیکیشن های پیش فرض است، حذف برنامه ها این بهانه را به اپل می دهد تا این اپلیکیشن ها در اپ استور عرضه شوند؛ پیش بینی می شود اپلیکیشن هایی نظیر کمرا و موزیک در کنار بقیه امکان دریافت به روز رسانی های جدید از اپ استور را داشته باشند.

با ارائه iOS جدید همیشه اولین موضوع اپلیکیشن های پیش فرض هستند که با باگ ها کاربر را عذاب می دهند و این مشکلات تا عرضه iOS بعدی باقی خواهد بود. ارائه به روز رسانی خاص بتنها رای همان برنامه می تواند مشکلات را بسیار سریع تر حل کند.

iPhoneHacks

  • پسورد تمامی فایل‌ها www.silent-mob.ir می‌باشد.
  • به سوالات مطرح شده در قسمت نظرات دیرتر پاسخ داده خواهد شد.
  • برای دانلود، لینک زیر را Copy کرده و در مرورگر خود Paste کنید.
  • سوالات خود را در انجمن سایت www.silent-mob.ir/anjoman مطرح فرمائید.
  • در صورت خرابی لینک دانلود، حتما در قسمت نظرات اطلاع دهید تا لینک جدید جایگزین شود.

اشتراک گذاری این مطلب :
Admin
Admin
این سایت با هدف اطلاع رسانی و آموزش در سال 1392 افتتاح شد. علم ناچیزی در زمینه شبکه، نرم افزار، سخت افزار،موبایل و طراحی سایت دارم. پذیرای نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم. ارتباط با ما : Telegram , Skype ----> Zakery1369

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.